ČLÁNKYOSTATNÍ

Rozhovor s Pavlem Arnoštem

Pavel Arnošt byl jedním ze zakladatelů a prvním předsedou FANCLUBHCHK2007.

 

 

Pavle, co Tě vlastně přimělo k chození na hokej?? Rodinná tradice nebo jen nějaký vnitřní hlas? 🙂

Ani jedno. Byli to kamarádi, kteří chodili ještě za dob extraligy resp. druhé ligy a mě tam přivedli za dob „Šumperku“ a jelikož jsme neměl moc co dělat, tak jsem začal chodit pravidelně na druhou ligu.

Když jsi přišel na zimák poprvé jako fanoušek, měl jsi z něčeho strach?

Asi vůbec z ničeho (dlouhé přemýšlení) I když………. měl jsem vlastně strach,že tenkrát dostaneme do huby. 🙂 ale byl jsem spíš divák. Tedy bylo mi 8 let. 😀

Troufneš si srovnat fanouškovský svět na zimáku tenkrát a dnes?

Z fanouškovského pohledu určitě styl fandění. Dříve za druhé ligy se fandilo mlácením sedaček. (sedák-opěradlo) a řvalo se pouze pár pokřiků, třeba HC LEV. Tenkrát jsme si povídali a slyšeli se přes půl zimáku, dnes se občas neslyšíme ani v kotli vedle sebe. Je to nesrovnatelné.

Kdy se v tobě probudil ten chtíč dělat fanklub? Někam ho směřovat a organizovat ostatní fanoušky??

Vnímal jsem, že něco existuje a funguje. Chtěl jsem toho být součástí. Mrzelo mě, že se to nedělalo tak dobře, jak se to dělat mohlo. Chyběl mi větší pocit organizovanosti a nadšení pro veškerou činnost. Bylo vcelku těžký přesvědčit starší fanoušky o změně přístupu. V tom sehrál nejdůležitější roli RadekV. Vůbec příchod kluků RadekV a Blues znamenal ten největší posun a krok k oficiálnímu sdružení FANCLUBHCHK 2007.

Popiš nám z tvého pohledu počátky FANCLUBUHCHK2007. Předcházel fanklubu v dnešní podobě ještě nějaký jiný subjekt či spolek?

Na konci sezony 2005/06 po „Moravském Turné“ Brno, Olomouc, Jihlava a Prostějov (tvl odtamtud jsem jel s Koldou v buse) (tehdejší trenér A-mužstva poz aut.) jsme se s Tebou (pozn autora se mnou) sešli v Hollandu kde jsme se rozhodli, že vstoupíme do tehdejšího fanklubu. Další sezonu jsme vstoupili a trochu vystřízlivěli. Fanklub nefungoval úplně podle našich představ a tak jsme se rozhodli ho zkoušet měnit zevnitř. Podívej, byli jsme mladý, naivní a blbý (autor kýve – to jsme byli) ale měli jsme chuť. Poslední kapku a pomocnou ručičku nám dal RadekV. A pak už to jelo. Výjezdy, stanovy, všemožné papíry, první hádky a rozepře. Krása, k nezaplacení.

Člověk ve vedoucí funkci dělá mnohdy nepopulární rozhodnutí. Pamatuješ si na nějaké, které Ti utkvělo v paměti? Nebo nějaké, za které ses po čase styděl?

Pamatuji si vyloučení členů za takové drobné krádeže a za chování poškozující nově vznikající fanklub. Za to se nestydím. Nebylo to lehký, ale bylo to potřeba. Vezmi si, že nás bylo 60 – 70. Na hokej chodilo 1100 lidí a v dnešním měřítku nás bylo prostě hodně. Díky předešlé neorganizovanosti se nikdo moc mezi sebou neznal, proto vznikali tyto nepříjemné situace.

FC má za sebou deset let existence, napadlo Tě při jeho zakládání, že po deseti letech bude stále fungovat a že v Hradci budeme chodit na extraligový hokej?

To první jo. To druhý? Kdybys mi to před deseti lety řekl, tak už bychom nebyli kamarádi, protože s blázny se nekamarádím. 😀

Byl tady protest proti vedení hokejového klubu. Jak ho vnímáš takhle s odstupem?

Tenkrát jsem nechodil pravidelně a hlavně jsem ho vnímal skrz média. Pamatuji si rakvičku u vchodu a prostě nic dobrého si nepamatuji. Měl jsem tenkrát rozporuplné pocity.

Měl jsi pocit, že opouštíš klub v jeho těžkých chvílích?

To zase ne. Jak jsem nechodil pravidelně, trochu to šlo mimo mě.

Jak vnímáš příchod Mountfieldu s extraligovou licencí do Hradce?

Nevěřil jsem ani po těch prvních zprávách co šly z Budějovic. Bral jsme to za nátlak MTF na město České Budějovice. Až po čase jsem tomu uvěřil. Nebýt silného sponzora by prostě v Hradci nikdy extraliga nebyla i díky a hlavně kvůli Pardubicím. Na druhou stranu, není náhoda, že si vybrali zrovna Hradec Králové.

Jak hodnotíš 10 let FC a vůbec jeho pozici v hradeckém hokejovém prostředí??

Tehdy to pro nás byl sen, kterému jsem věřil, že neděláme věc na pár let existence. Dneska zavedený spolehlivý partner pro klub, pro fanoušky. FC je takové pojítko mezi všemi (klub, sponzoři, diváci, ultras)

Ty jsi teď ve funkci prezidenta FC. Tato funkce je momentálně bez velkých pravomocí, přesto asi cítíš být za FC trochu zodpovědný???

Ano. Zodpovědný a jsme rád že jsem stále trochu v dění.

Vnímáš FC trochu jako svoje dítě?

Tak určitě. Je divné když nám je 30 a už tady děláme memoáry. Je to zvláštní a zároveň pěkný.

Co by si FC popřál do dalších let?

To je jednoduchý. Více takových mladých, naivních a blbých mlaďáků, jako jsme byli my. Aby měli chuť to posunout ještě dál.

 

Děkuji za rozhovor.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button