ČLÁNKYINFORMACE

Novinky na tribuně!!

Sezóna 2018/19

Tak jsme opět na začátku nové sezóny, nové éry hradeckého hokeje. Téměř cokoliv, co bylo hráčsky spojeno s přesunem e-licence, jsme pustili úspěšně dále do světa a začínáme stavbu nového kádru. Kádru, který se bude opírat o Hradečáky, odchovance a vyzrálé borce, co budou předávat těm prvně jmenovaným své hokejové zkušenosti.

I fanklub si prošel určitým obdobím. Ze spolku o pár desítkách „bláznů“ až po spolek, který již sdružuje téměř 150 „bláznů“ 🙂 Dokázal zorganizovat pár krásných výjezdů a to i za hranice naší milované vlasti, stal se v extralize, co se fans scény týká, určitě tou lepší polovinou. Však vloni dokázal vypravit 55autobusů na venkovní zápasy A týmu + výjezd na LM a pěknou 4denku v Davosu. Tohle všechno je tak trochu zavazující pro ty následující sezóny.

Sezóny, kdy se nemusí zrovna dařit, kdy se najde spousta škarohlídů, co se budou smát klubu i nám jako fanouškům. Bude to pro nás taková zkouška, ale my ji zvládneme. Všichni, kteří byli spojeni s hradeckým hokejem dávno před extraligou, jsou na všechny tyhle nepříjemnosti připravení a pro fans kteří, přišli až s extraligou, pro ně to bude asi zkouška o něco těžší. Jenže takhle to prostě v naší lize funguje. Těch příkladů je mraky.

Myslím, že stojí za to být na začátku té éry, z které i my můžeme pomoct udělat éru úspěšnou. I když to holt může chvilku trvat.

SUPPORT: Nová éra proběhne nejen na ledě, ale i na tribuně. Největší změna proběhne na stupínku. Birkow se rozhodl pro odchod ze stupínku a uvolnil tak prostor pro další speakery. Myslím, že mu můžeme s klidem na jeho posledním utkání poděkovat a hlavně pokračovat v nastoleném trendu. O jeho rozlučkovém zápase na stupínku se určitě dozvíte.  Nebojte se demence a vše bude v pohodě. Prohlášení zde:

Birkow

Již delší dobu (v průběhu loňské sezóny) jsem si hrál s myšlenkou, že bych ukončil svou aktivitu jako speaker na stupínku na hokejových zápasech. A během letošní sezóny jsem dospěl k názoru, že po skončení sezóny 2017/2018 tomu tak učiním. Nemá to nic společného s tím, že jsme nepostoupili do finále. Ani to, že jsem pracovně zaneprázdněn, jak jsem nedávno slyšel. Ono, donesli se ke mně různé verze, ale tu pravou věděli pouze dva lidé a to od 12. ledna 2018. Proto jsem nebyl po zbytek ledna a celý únor na hokeji. Potřeboval jsem vypnout, srovnat si myšlenky a nabrat sílu a chuť na PO. Což se ukázalo jako správná volba. Aktivně se supportu věnuji od sezóny 2006/2007 s jednou větší pauzou. Ve svých 40 letech si myslím, že už si nepotřebuji toho moc dokazovat. Co jsme chtěli jako UM presentovat a realizovat jak na tribunách tak i mimo ZS, tak si myslím, že se nám téměř povedlo, jak jsme si představovali. Jsou samozřejmě věci, které by se dali řešit jiným způsobem, ale to teď není podstatné.

Tím nechci říci, že už na zimák nikdy nepůjdu. Na hokej budu chodit jen ne tak pravidelně jako tomu doposud. Je možné, že na stupínek někdy na nějaký zápas vlezu. Volný čas (a že ho teď bude) budu věnovat především své rodině, která to s semnou neměla vůbec jednoduché. Celý víkend na zimáku (makání na choreu) + hokej. Přes týden v práci. Velký dík patří Míše a Adélce, které mě v mé zálibě tak dlouho podporovaly a vytvářely mi doma zázemí, které mi vše usnadňovalo. Moc vás obě moc miluju. Veškeré volné aktivity závisely na rozlosování EL, CHL atd. Teď, když do toho vstupuje ještě O2 TV, která bude přenášet hokej, tak s plánováním by to bylo ještě náročnější.

A co se týče budoucnosti na tribunách? Podle mě o ni nemám žádné pochybnosti, že by měl jít support do kopru. Jsou tu dva blázni, kteří si příležitost, Vaši důvěru a podporu zaslouží. Ať je to Bíťa, nebo Zaza. Už mě zastupovali několikrát a podle zpětný vazby jim to šlo. Vím, že to nebudou mít jednoduché, protože je každý bude srovnávat se mnou. Navíc pro ně může být handicap jejich věk a u Zazy, že je holka. Já jsem to měl na začátku o to jednodušší, že přede mnou nikdo nebyl, s kým by mě někdo srovnával. Za 1. ligy nebylo tak často plný stání. Ale to, co jsme dokázali za ta léta na tribunách, není vůbec moje zásluha, ale máte na tom největší podíl vy, že jste mi pomohli tím, že jste byli aktivní, i když to na ledě někdy stálo za ho… A že jsme pár demencí slušně rozjeli.

Pomožte, prosím, Bíťovi i Zaze tím, že je budete poslouchat a neházejte jim klacky pod nohy. Stoupnout si před cca 1.500 lidí něco rozjet, aby to mělo nějaký smysl a přemýšlet o dva-tři kroky dopředu co bude následovat + jedním okem sledovat hokej není zas taková prdel. Ať tu káru, co tlačíme před sebou, dotlačíme s kvalitou na tribunách co nejdále.

Tímto vyjádřením jsem chtěl zamezit spekulacím, vymýšlením bajek, pověr, klepů intrik, pomluv, JPP atd. Vím, že spoustě lidem udělám radost, že se stahuji, ale kvůli nim si límec rozhodně rvát nebudu, navíc jsou mi u vejfuku.

Tak někdy na viděnou na hokeji a nezapomeň.

ŘVE CELÁ TRIBUNA, FANDÍME VŠICHNI, HRADEC DÁME GÓL!

Birkow

 

 

CHOREA: Ultras Mechov procházejí částečnou obměnou. Pár lidí končí ale další naopak přicházejí. Momentálně to povede Pajda s Bezvoďákem a proto nemám strach o chorea. Lidi, co budou pokračovat, se na tvorbě podílejí již dlouho a jediné, co budou potřebovat, je Vaše spolupráce na tribuně při rozdávání kartošky, či zvedání plachet. A taky hlavně respektování pokynů. Vězte, že to je kolikrát na tom choreu to nejproblematičtější.

 

 

Jak jsem již psal výše, čekají nás nové časy. Časy, které budou určitě těžší. Jsme napevno v extralize a teď už je jen na nás, „hradečácích“ abychom ukázali, zda je tu extraliga oprávněně, či nikoliv. Pevně věřím, že to všichni vezmeme za správný konec. Těch radostnějších chvil, hlavně s pokorou ke všemu kolem, si budeme užívat stejně tak, jako doposud. 🙂

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button