AKCEČLÁNKY

Fanoušci dětem – předání

Dne 11.12 proběhla během zápasu s Vítkovicemi charitativní sbírka Fanoušci dětem, během této akce se vybralo úžasných 75 585 Kč.

A dnes 23.12.2015 proběhlo předání výtěžku. Tato částka byla rozdělena na zakoupení velkého množství hraček za 41 577 Kč, zbylých 34 008 Kč bylo předáno ve formě šeku zástupcům kliniky a bude využito na zakoupení vybavení po rekonstrukci dětské herny, hlavně pak na novou sedací soupravu.

20151223_095904

darcovsky sek

Aby hračky potěšily děti všech věkových kategorií, zakoupili se stavebnice Lego, modely autíček, panenky, kočárek, společenské hry, knížky, omalovánky, pastelky a fixy, stolní lední hokej a mnohé další.

V době předání byly všechny děti doma, aby se se svými rodinami mohly těšit z pohodové atmosféry Vánoc. Dárky tak na děti budou čekat v jejich nemocniční herně. Část dárků bude dětem k dispozici tam, některé si malí pacienti odnesou přímo domů, aby jim tam mohly dělat radost po propuštění do domácího léčení. Jak nám bylo sděleno od milé paní docentky Chládkové, při nástupu do léčení dostávají pacienti dáreček v podobě hračky, který je pak provází po celou dobu jejich léčení. I na tyto účely budou využity hračky pořízené z výtěžku sbírky.

20151223_100246

Paní docentka nám vysvětlila chod oddělení, průběhy léčby a další podrobnosti. Je na místě uvést, že patří mezi špičková pracoviště s úspěchy, které většině dětí zajistí vyléčení, za toto jim patří veliký dík.

Při předávání daru jsme v nemocnici potkali malého Tomáška, který zrovna došel na kontrolu, a tak hned dostal možnost vybrat si jeden z dárků. I přesto, že byla jeho tvář částečně schovaná pod rouškou a z velkého množství lidí byl vystrašen, v jeho očích bylo vidět vzrušení z velkého množství dárků. Po pečlivém zvážení zamířil k jedné ze stavebnic, kterou si hrdě odnesl. Každý si jistě dokáže představit tu radost v dětských očích, když dítě něco dostane.

20151223_110831

Právě zásluhou vás všech, kteří jste se sbírky zúčastnili, může být tato radost k vidění u pacientů hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky FNHK.

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou.

 

Video z předání bude pravděpodobně dostupné do konce tohoto roku, přeci jen na to bude kameraman potřebovat trochu času.

Fanclub HCHK 2007 a ULTRAS MECHOV přejí všem fanouškům krásné a klidné prožití vánočních svátků a bohatého Ježíška.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button