ČLÁNKYREPORTYVÝJEZDY

Report: CHL Nottingham

Výjezd na champions hockey league do Nottinghamu

Hned po losu základní skupiny ligy mistrů jsem měl jasno. Pojedu na výjezd do Nottinghamu, poprvé za Hradcem letadlem. Do nedávna něco nepředstavitelného. Domluvil jsem se s bráchou, společně jsme pak ukecali přítelkyně a začali vše plánovat. Letenky, ubytování a lístky na zápas. Do Nottinghamu jsme se dostali přes Londýn den před zápasem, takže jsme měli čas na prohlídku města a památek. Mě osobně nejvíc zajímaly dva fotbalové kluby a jejich stadiony. Ten známější Nottingham Forrest a méně známý, ale zato nejstarší profesionální fotbalový klub na světě, Notts County FC (1862) Odděluje je jen řeka, která městem protéká. Jsou od sebe tedy vzdálené cca 300 metrů. Před hokejem jsme poseděli v jednom z místních ,,pubů‘‘ a cca hodinu před zápasem jsme se přemístili do místní Motorpoint areny.

Arena byla zaplněná ani ne z poloviny, což mě překvapilo. Přirovnal bych ji k areně v Ústí nad Labem, ikdyž tady je o trochu větší . Návštěvu jsem také čekal větší. Ani fandění nebylo takové jaké známe z fotbalových stadionů z Anglie. Hokej není fotbal co se Anglie týče. Arenou zněly snad jen 3 pokřiky, které se opakovaly ve skoro pravidelných intervalech. Support fans Panthers mě tedy velice zklamal.

A to byla šance pro nás hradečáky, abychom byli alespoň někdy slyšet. Což se podařilo, ikdyž to bohužel v 7 lidech nebylo ono… Víc aktivních fans nás nebylo, když nepočítám skupinku čtyř lidí v šálách a kšiltovkách mountfieldu, které ale nikdo z nás neznal a ani se k nám nechtěli přidat a společně fandit. Nevíme proč…

Co se týče samotného zápasu, tak to žádná sláva nebyla, čemuž odpovídala daná sestava a velký vliv na to mělo i to, že hráči přiletěli do Nottinghamu až těsně před zápasem. Takže nám všem bylo jasné jak to asi bude vypadat. Bohužel jsme se nemýlili. První třetina spíš vypadala z naší strany jako rozbruslení. Od druhé třetiny se hra trochu zvedla, ale byli to Panteři, kteří dali góla jako první. Hradec zásluhou Tomáše Ziga do přestávky stihl přesilovkovým gólem vyrovnat po krásné kombinaci na 1:1 . Ve třetí třetině se s góly roztrhl pytel a Hradec rázem prohrával 1:3, naštěstí se ale hráčům podařilo dvěma slepenýma gólama vyrovnat na 3:3 a dostali zapás alespoň do prodloužení, které po 9. vteřinách ukončil jeden z domácích Panterů.

Občerstvení na stadionu bych přirovnal k občerstvení v O2 areně. Klobásy, kuřecí kousky, hranolky, pizzy a pro angličany typické fish and chips. Pivo za 4 libry byl omyl, už nikdy víc 😀

Po zápase se s námi fans Panthers loučili a podávali nám ruce jako uznání toho, že jsme vážili tak dlouho cestu a jeli podpořit svůj tým.